Konto Parafialne

Dobrowolną ofiarę na potrzeby parafii można wpłacać na konto:

12 2030 0045 1110 0000 0039 0120

Za wszystkie ofiary
serdeczne Bóg zapłać.

Msze Święte
  Niedziele i święta
 • 730
 • 900
 • 1030
 • 1200 (z udziałem dzieci)
 • 1330
 • 1830
  Dni powszednie
 • 700
 • 1800
Spowiedź Święta
  Dni powszednie
 • od 630 do 700
 • od 1730 do 1800
Kancelaria Parafialna
 • wtorek od 1600 do 1700
 • środa od 1600 do 1700
 • sobota od 0900 do 1000
Parafialny Caritas

Wpłaty na rzecz pomocy Ukrainie w tytule "ukraina"

54 1750 0012 0000 0000 3019 9596

Za wszystkie ofiary na rzecz Caritas serdeczne
Bóg zapłać.

Zapraszamy również do kontaktu mailowego: pzcnspj.gorzow@gmail.com

III Niedziela Wielkiego Postu - 12.03.2023

Ogłoszenia duszpasterskie

Drodzy Diecezjanie, jako biskup zielonogórsko-gorzowski, wraz z moim najbliższym współpracownikiem bp. Adrianem, wyrażam solidarność ze stanowiskiem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Abp. Stanisław Gądecki w Oświadczeniu z dnia 9 marca bieżącego roku, podkreśla że medialny atak wymierzony w osobę św. Jana Pawła II jest szokujący, niesprawiedliwy i głęboko stronniczy.

W tym trudnym czasie, kiedy to podważane jest dobre imię naszego wybitnego Rodaka, proszę wszystkich duszpasterzy i wiernych o podjęcie w parafiach modlitwy w intencji Kościoła w Polsce. Niech taka modlitewna inicjatywa zostanie uruchomiona w każdej parafii w kolejnych tygodniach Wielkiego Postu.

Niech słowa św. Pawła – będące przewodnim motywem pamiętnej papieskiej homilii wygłoszonej w Gorzowie Wielkopolskim 2 czerwca 1997 r. - dodają nam odwagi i przynoszą umocnienie pośród przeżywanych trudów i przeciwności: „Któż nas może odłączyć od miłości Chrystusowej? (...) Jestem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani Zwierzchności, ani rzeczy teraźniejsze, ani przyszłe, ani jakiekolwiek stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym”.

Z pasterskim błogosławieństwem
+Tadeusz Lityński Biskup Zielonogórsko – Gorzowski.

 1. Przeżywając czas Wielkiego Postu zachęcamy do :
  • udziału w nabożeństwach pasyjnych w niedziele Gorzkie Żale o g. 17.30;
  • udziału w drodze krzyżowej w piątki do wyboru, po Mszy św. o g. 9.00; o 16.30 lub 17.30
  • zapowiadamy również Drogę Krzyżową ulicami naszej Parafii w piątek 31 marca.
 2. Dzisiaj rozpoczęliśmy nowennę: zaproś św. Józefa do swojej Rodziny i poznaj nauczanie Jana Pawła II –go. Z tej racji w tym tygodniu dodatkowa Msze św. o godz. 9.00. Więcej na temat nowenny na ulotce za ławkami przy ikonie Patrona Rodzin. Intencje możemy składać na ołtarzu eucharystycznym lub w skarbonie za ławkami. Zachęcamy do zainteresowania się propozycją.
 3. Zbiórka trwałej żywności i środków czystości w marketach Netto i Inter Marche w tym tygodniu 17 i 18 marca. Aby była udana akcja potrzebujemy jeszcze pełnoletnich woluntariuszy którzy mogliby dyżurować jako asystenci zbiórek. W zakrystii jest grafik wolnych godzin dyżuru, prosimy o ofiarowanie swego czasu.
 4. Trwa Akcja Caritasu – warto być dobrym, poprzez rozprowadzanie świecy na stół wielkanocny w c. 20zł. Świece do nabycia przy wyjściu z kościoła.
 5. 15 marca Msza św. o g. 18.00 w drugą rocznicę śmierci ks. prałata Zygmunta Lisieckiego, której przewodniczyć będzie ks. bp. Adrian Put,.
 6. Spotkania w nadchodzącym tygodniu :
  • Dla Dzieci Komunijnych i ich Rodziców Msza św. i spotkanie dzisiaj o g. 15.00.
  • Spotkanie męskiej grupy różańcowej dzisiaj o godz. 16.30.
  • Młodzież przygotowująca się do bierzmowania grupy ks. Mariusza spotyka się we wtorek o g. 17.15
  • Odnowa w Duchu Świętym zaprasza we wtorek na modlitwę uwielbienia po Mszy św. wieczornej.
  • Spotkanie Wszystkich odpowiedzialnych za grupy i wspólnoty naszej parafii w czwartek po Mszy św. wieczornej
 7. Za tydzień niedziela radości, po Mszach świętych zapraszamy do naszej wyremontowanej sali spotkań na łyk herbaty lub kawy, oraz inauguracyjną bezkaloryczną mufinkę.
 8. Dziękujemy za ofiary na rzecz remontów. Za przelewane ofiary na remont, ogrzewanie i utrzymanie parafii, dzieła Caritas . Dziękujemy za dar serca na pomoc dla Misjonarzy w ubiegłą niedzielę w kwocie 1861,00. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg zapłać.
 9. Spotkanie na temat: życia i twórczości biskupa Wilhelma Pluty.:17.03.23 r. w g. 16.30 - 18.00 - poprowadzi je ks. Tomasz Gierasimczyk. – w temacie reformy soborowej. Spotkania w Instytucie Biskupa Wilhelma Pluty ul. 30 Stycznia 1 w Gorzowie Wlkp. Zgłoszenia: www.paradisus.p
 10. Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę 15-16 kwietnia, zapisy w zakrystii i u ks. Mariusza.
 11. Pielgrzymka do m.in. Tyńca, Limanowej, Ludźmierza, Bukowiny Tatrzańskiej, Sanktuarium MB Fatimskiej w Zakopanem, Wadowic. Termin 23 - 27 czerwca. Koszt ok. 1000 zł. Zapisy w zakrystii.
 12. Polecamy prasę: Niedziela: wzór rachunku sumienia, o historii pralki; o skali internetowego oszustwa; o wojennych spotkaniach małżeńskich na Ukrainie; Gość Niedzielny: jak wątpiącym dobrze radzić; o polskich strażakach – ratownikach którzy pracowali w Turcji, a także- po której stronie jest Pekin? ; Mały Gość Niedzielny z mistrzem maty i rycerzach Floriana; i jak zmierzyć się z Wielkim Postem;
 13. Rekolekcje Parafialne rozpoczną się 26 marca. W związku z rekolekcjami zachęcam Was Drodzy Parafianie aby napisać pytania, co chcielibyśmy aby było wyjaśnione w związku ze sprawowaną Mszą św. Pytania można składać i w zakrystii i w skarbonie za ławkami.
 14. W Gorzowie Wlkp. jest grupa osób, która wykonują specjalne wielofunkcyjne świece dla żołnierzy ukraińskich. Drodzy Parafianie jeśli w domu zalegają resztki świec, wosku, parafiny bardzo prosimy o przyniesienie i złożenie ich w pojemniku za ławkami.

Zawierzamy Bogu obecnych Gości i Wspólnotę Parafialną, życząc wszystkim pogody ducha na każdy dzień i każdą chwilę. Pochwalony Jezus Chrystus.

ks. proboszcz, Gorzów 12.03.2023

Pielgrzymka Wigry

Plan pielgrzymki

Kana Welcome

Zapraszamy do zapoznania się z programem Kana:

film

program

ulotka

I Komunia Św. 2023

Terminy uroczystości

Terminy spotkań

Nieszpory

W każdy poniedziałek o godzinie 1730 nieszpory - wieczorna modlitwa kościoła.

Koronka

W każdy wtorek o godz. 1745 przed mszą św. wieczorną modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Nowenna

W każdą środę o godz. 1745 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy pierwszy czwartek miesiąca przez cały dzień, a w pozostałe czwartki na godzinę 1730.

Różaniec

Wspólna modlitwa różańcowa w każdy piątek na godzinę 1730.

módlmy się, aby parafie stawiając w centrum Komunię, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterstwa i otwartości wobec najbardziej potrzebujących.